Sayenko Kharenko: зараз за Україною спостерігає весь світ, перед нами відкриті нові можливості та двері, і це наш шанс побудувати країну, спираючись на досвід та цінності найуспішніших країн

Європейська Бізнес Асоціація в рамках свого другого щорічного експертного дослідження «Індекс сталого розвитку» поспілкувалась із представниками соціально відповідальних компаній-членів ЕВА та попросила поділитись інформацією про те, як змінились пріоритети у сфері сталого розвитку у воєнний час та визначити чинники, що стоять на заваді або можуть сприяти сталому повоєнному відновленню.

Тож представляємо двадцяту спікерку – Альону Онищенко, директорку з маркетингу та розвитку Sayenko Kharenko, операційна лідерка, Благодійний фонд “Дихай”.

Як війна вплинула на програми сталого розвитку у Sayenko Kharenko? Назвіть 3 ключові новації.

Дотримання принципів сталого розвитку  вже давно стало невід’ємною і важливою частиною стратегії фірми. Наприкінці 2021 року ми затвердили власну ESG стратегію на п’ять років, а перед самим початком війни приєдналися до Глобального Договору ООН. У нас були великі плани щодо соціальних проєктів та нових ініціатив у 2022 році.

Звісно, війна вплинула на наші плани, проте не скасувала. Ми вкладаємо у сталий розвиток навіть більше, чим планували. Просто змістилися акценти. Так, у свою ESG-стратегію на 2022-2026 рр ми імплементували такі пріоритетні цілі сталого розвитку: 3. Міцне здоров’я і благополуччя, 4. Якісна освіта, 5. Гендерна рівність, 7. Доступна та чиста енергія, 8. Гідна праця та економічне зростання, 10. Скорочення нерівності, 11. Сталий розвиток міст і громад, 12. Відповідальне споживання та виробництво, 13. Пом’якшення наслідків зміни клімату, 16. Мир, справедливість та сильні інститути та 17. Партнерство заради сталого розвитку.

Наведу приклад зміни напрямків діяльності у рамах однієї цілі – Цілі 3. Міцне здоров’я і благополуччя. У квітні 2020 року партнери Sayenko Kharenko Михайло Харенко та Сергій Погребной спільно з українськими бізнесменами створили Благодійний Фонд «Дихай» для підтримки медичних закладів у період пандемії COVID-19. З початком війни діяльність фонду дещо трансформувалася, розширися програми допомоги, але ми і далі підтримуємо лікарні та цивільне населення. Фактично, наша діяльність у межах цієї цілі розширилася до завдань цілі, а саме підтримка громад, які постраждали в результаті конфліктів і катастроф, викликаних кліматичними змінами.

Зараз наближаються новорічні свята, і ми плануємо продовжити традицію проведення великих кампаній зі збору коштів для тих, хто цього потребує.

Як компанія Sayenko Kharenko підтримує співробітників в умовах війни?

Співробітники фірми –головний пріоритет для нас.

З першого дня війни ми робили все, аби зберегти команду. Нам це вдалося. Велику роль у цьому відіграла допомога колег з провідних юридичних фірм Європи, які одразу почали пропонувати свою допомогу, зокрема у вигляді стажувань для  наших співробітників. Наразі частина колег вже повернулася чи планує повернутися зі стажування, оскільки навантаження фірми поступово збільшується.

Тих, хто перебуває в Києві, з міркувань безпеки, ми заохочуємо до віддаленої роботи. Досвід COVID-19 довів, що ефективність та залученість команди залишається на високому рівні, а коли всі ще й згуртовані однією метою – перемогою, то великі проєкти можна робити і з бомбосховища.

Ми регулярно проводимо зустрічі з СЕО та партнерами для всіх співробітників (townhalls), аби всі були в курсі, що відбувається в компанії, розповідаємо, яких заходів вживає керівництво, аби зберегти команду, а також ділимося короткостроковими планами, адже в поточних умовах ні про які довгострокові перспективи поки говорити не доводиться. Ми прагнемо, аби у колег не виникав інформаційний вакуум і вони не хвилювалися, що завтра можуть втратити роботу чи стабільний дохід. Після перших атак на об’єкти інфраструктури ми провели опитування, аби зрозуміти готовність співробітників до відсутності світла, та провели семінар з порадами, як підготуватися до можливого блекауту.

Також ми працюємо над створенням власного пункту незламності для наших співробітників. Вже скоро один із офісів фірми буде обладнаний всім необхідним, аби колеги могли приїздити до офісу у разі відключень світла.

Чи не найвідомішим напрямком благодійної діяльності компанії є БФ «Дихай», який був першочергово створений як відповідь на подолання наслідків COVID-19. Як змінилась робота фонду з початком війни?

З 24 лютого 2022 року Фонд змінив напрямок та спрямовує всі ресурси на підтримку лікарень та  цивільному населенню, постраждалому від війни в Україні.

Вже з перших днів війни ми зрозуміли, що потрібно активно включитися і допомагати Україні наближати перемогу. Проаналізувавши діяльність діючих благодійних фондів, ми обрали пріоритетні напрями. Це включає адресну допомогу лікарям та шпиталям, особливо в гарячих точках. Крім того, ми вирішили допомогти дитячим будинкам і будинкам для людей похилого віку.

Багато наших співробітників мають досвід благодійної діяльності у різних сферах. Але та згуртованість та самовіддача, з якою колеги допомагали Фонду у перші місяці війни вразила усіх. Ми і досі маємо велику команду волонтерів з числа співробітників фірми, хоча навантаження у юристів постійно збільшується.

Команда Фонду використовує будь-яку можливість, аби розказати про нашу діяльність та нагадати, що Україна й досі потребує допомоги. Ми вже маємо досвід співпраці з українськими та іноземними фондами та бізнесами, і далі розвиваємо партнерську мережу.

За дев’ять місяців війни нам вдалося зібрати понад 1,6 млн доларів США (майже 59 млн грн), які ми направляємо як гуманітарну допомогу лікарням, дитячим будинкам, будинкам для літніх людей тощо. За цей час Фонд забезпечив необхідними ліками, медичними виробами та обладнанням медичні заклади у Вінницькій, Дніпропетровській, Київський, Львівський, Одеської, Полтавської, Рівненській, Сумський, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях України.

БФ «Дихай» отримує не лише фінансову, а й гуманітарну допомогу. Так, ми отримали і передали понад 351 тис. одиниць передін’єкційних серветок, понад 30 000 дезінфікуючих серветок різного призначення, 1 500 повністю укомплектованих аптечок типу MFAK тощо.

Окрім збору коштів на точкову допомогу лікарням та цивільному населенню ми впроваджуємо свої проєкти. Один з них – грантова програма на покриття частини орендної плати орендарям державного майна. Проєкт реалізується завдяки фінансовій підтримці від небайдужих друзів нашої країни із Сполучених Штатів Америки. І вже було надано декілька грантів.

Як ви бачите майбутнє компанії та її роль у сфері сталого повоєнного відновлення України?

Ми впевнені у перемозі, проте усвідомлюємо, що шлях до неї буде складним. Розуміємо, що після закінчення війни на нас чекає багато роботи, аби наша країна стала більш сильнішою і заможною. Ми і зараз супроводжуємо угоди із залучення фінансової підтримки країни, а згодом їх буде ще більше, і без досвідчених юристів точно буде не обійтися. Зараз за Україною спостерігає весь світ, перед нами відкриті нові можливості та двері. І це наш шанс побудувати країну, спираючись на досвід та цінності найуспішніших країн. Вірю ми його не проґавимо. Попереду в нас шлях до Європейського Союзу, і багато роботи саму у законотворчій сфері, тому мріємо бути частиною проєктів, що змінять Україну на краще.

Зміняться, але не закінчяться, і наші благодійні проєкти, тож ми готові до нових викликів по відновленню рідної України.

Меню